"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. ‘Atiba’dan utanın!’

‘Atiba’dan utanın!’

gazetehaberi gazetehaberi -
57 0

T24’ün spor yazarı Özkan, 10 yılını Beşiktaş’a veren Atiba’yı yolcu ederken layık olduğu coşkunun gösterilmediğini kaydetti.

“BEŞİKTAŞ’TA HİÇ BİR YABANCI ATİBA KADAR UZUN SÜRE KALMADI”

Kanadalı futbolcu İstanbul’da dilediği otomobili tek kuruş gümrük vergisi ödemeden kullanma özgürlüğüne sahipti ama o kişiliğini pahalı spor otomobil ile ön plana çıkarmaktan özenle kaçınmıştı.

Tarihine tam olarak anımsamamakla birlikte Beşiktaş’ın bir kutlamasını televizyon ekranından izlerken İnönü Stadı’na araçlarıyla gelen futbolculara bakıyordum. Nerede ise tümü birbirinden gösterişli ve pahalı spor otomobillerini park edip, stada giriyorlardı. Ve son gelenlerden birisi Atiba Hutchinson olmuştu. Kullandığı otomobil ise sıradan bir İtalyan aracıydı. İşte o gün kendisine bir kez daha hayran kalmıştım. Kanadalı futbolcu İstanbul’da dilediği otomobili tek kuruş gümrük vergisi ödemeden kullanma özgürlüğüne sahipti ama o kişiliğini pahalı spor otomobil ile ön plana çıkarmaktan özenle kaçınmıştı.

“ATİBA’DAN BİRAZ UTANIN”

Onun için esas olan saha içinde sergileyeceği futboldu. Tam 10 sezon geride kaldı, ki Beşiktaş’ta hiçbir yabancı futbolcu bu kadar uzun süre barınamadı! Ve veda gecesi geldi çattı… Beşiktaşlı futbolculardan beklentim Atiba Hutchinson’ı skora ve sonuca dayalı bir coşkuyla yolcu etmeleriydi. Ezcümle: 40 yaşında hala oynamaya hem de tüm benliği ile hazır Atiba’dan biraz utanın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir