"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ASUS, TUF Gaming AS1000 Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

ASUS, TUF Gaming AS1000 Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

ASUS, yenilikçi soğutma özellikleriyle ultra süratli bilgi transferlerini mümkün kılan M.2 NVMe® 1 TB SSD modeli TUF Gaming AS1000’i duyurdu. TUF Gaming AS1000, sahip olduğu USB-C® 3.2 Gen 2×1 ilişkisi sayesinde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla ve en yeni oyun konsollarıyla uyumlu. Sıkı dayanıklılık testlerinden geçen bu SSD, saklanan bilgilerin her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerinden ve darbelerden etkilenmemesini sağlıyor. Ayrıyeten eserle birlikte gelen NTI Backup Now EZ yazılımı (yaklaşık 35,99 ABD doları değerinde) data yedeklemeyi ve kurtarmayı kolaylaştırıyor.

TUF Gaming AS1000 ortalarında ABD ordusunun MIL-STD-810H düşme testi, IP68 suya ve toza dayanıklılık testi de dahil olmak üzere birçok şiddetli testten geçirildi. Aygıtlar çeşitli yüksekliklerden yere bırakıldı, suya batırıldı, toza ve kire maruz bırakıldı. Dayanıklılığı ölçmek için yapılan bu testlerden geçen TUF Gaming AS1000, kazara darbelerden, düşmelerden ve sıvı dökülmelerinden etkilenmiyor.

TUF Gaming AS1000’de kullanılan M.2 NVMe® PCIe® SSD, 10 Gbps’e kadar sıralı okuma/yazma suratlarına ulaşıyor. Bu da klasik harici sabit şoförlerden 10 kata kadar daha yüksek bir sürat manasına geliyor. Bu sürat 1 TB’a kadar depolama alanıyla birlikte sunuluyor. Depolama kapasitesini genişletmek isteyenlere eksiksiz bir seçenek sunan bu model, ayrıyeten her yerde oyun keyfi, geniş evrakları yedekleme ve 4K içerikler oluşturma için de uygun bir tahlil sağlıyor. Alüminyum alaşım kasa ve dahili termal dolgu ısıyı tesirli bir formda uzaklaştırarak stabil bilgi transferi sağlıyor ve SSD’nin ömrünü uzatıyor.

TUF Gaming AS1000 ilişki için tek bir USB-C’den yararlanıyor ve taşınabilir aygıtların, dizüstü ve masaüstü bilgisayarların yanı sıra en yeni PlayStation ve Xbox oyun konsollarıyla birlikte kullanılabiliyor. Kullanışlı yerleşik SSD Dashboard yazılımı ile kullanıcılar SSD sıcaklığı, depolama durumu ve daha birçok kıymetli bilgiyi görebiliyor. Ayrıyeten eserle birlikte gelen NTI Backup Now EZ yazılımı (yaklaşık 35,99 ABD doları değerinde) bedelli dijital varlıklarınızı ziyanlı ataklardan ve donanım arızalarından koruyor. Ayrıyeten, bilgi kurtarma özelliği de ezkaza silinen belgeler olduğunda yardımcı oluyor.

Boyutlar 125,28 x 54,27 x 13,3 mm (G x D x Y)
Ağırlık 157g
İşletim Sistemi Uyumu Windows 7 yahut daha yeni sürüm

Mac OSX 10.6 yahut daha yeni sürüm

Arayüz USB 3.2 Gen2 Type-C® (USB 3.2 Gen1/ USB 2.0 ile uyumlu)
Hız 10 Gbps
Derecelendirme 5 V / 1.2 A
Kablosuz Çalışma 0 °C (32 °F)–40 °C (104 °F)

Depolama: -40 °C (-40 °F)–60 °C (140 °F)

Su ve toz geçirmezlik IP68

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir