"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ASUS, Hafif İş Dizüstü Bilgisayarı ExpertBook B9 OLED’i Tanıttı

ASUS, Hafif İş Dizüstü Bilgisayarı ExpertBook B9 OLED’i Tanıttı

gazetehaberi gazetehaberi -
55 0

ASUS, iş dünyası için özel geliştirdiği ExpertBook serisinin yalnızca 990 gr. tartısıyla üst seviye taşınabilirlik sunan yeni üyesini tanıttı. Hafifliğin yanı sıra dayanıklılığın da hudutlarını zorlayan birinci sınıf magnezyum-lityum alaşımı kullanılarak titizlikle tasarlanan orijinal iş dizüstü bilgisayarı ExpertBook B9 OLED, etraf dostu bir tasarım olmasıyla da dikkat çekiyor

ExpertBook B9 OLED, ASUS’un sürdürülebilirlik taahhüdüne bağlı. Üretim sürecinde, güç verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak ve çevresel etkiyi daha da azaltmak için materyal atığı %29 oranında azaltılırken üretim mühleti de %75’e kadar kısaltıldı. Uçtan uca etraf dostu dizayna sahip olan aygıtın ambalajı da FSC sertifikalı ormanlardan ve geri dönüştürülmüş gereçlerden elde edilen modüllerin karışımı ile yapıldığını gösteren FSC Mix sertifikasına sahip.

Yüzde 44’e kadar daha düşük güç tüketen ExpertBook B9 OLED, güç tasarrufu, eser ömrü, çevresel olarak hassas hususların azaltılması üzere kategorilerin bulunduğu puanlama sistemi olan EPEAT Gold tescilli.

Yeni B9 OLED’de, şirketin amaçları, uzun ömürlülük ve döngüsellik göz önünde bulundurularak etraf dostu gereçlerin kullanımını en üst seviyeye çıkarırken, ENERGY STAR sertifikasının katı gerekliliklerini de taşıyor. Ayrıyeten yeni B9 OLED, saygın kuruluşlar tarafından doğrulanan yüksek kaliteli tabiata dayalı karbon kredileri ile eser hayat döngüsü boyunca karbon ayak izini dengelemek için esnek seçenekler sunan ASUS Carbon Partner Services tarafından da destekleniyor.

ASUS ExpertBook B9 OLED, çağdaş bir iş dizüstü bilgisayarının neler başarabileceğini göstermek için tasarlandı. Gezegendeki en hafif metal alaşımı olan birinci sınıf magnezyum-lityum alaşım ile geliştirilen aygıt, daima seyahat eden ve yer bağımsız çalışanlar için son derece hafif, birinci sınıf tahlil ve performans göstermeye hazır eksiksiz bir seyahat dostu.

ExpertBook B9 OLED, üstün kalite ve tasarım sunarken sadece 990 g yüküyle dünyanın en hafif 14 inç iş dizüstü bilgisayarlarından biri. Aygıt, piyasadaki birçok 13 inç dizüstü bilgisayardan bile daha hafif.

İnanılmaz hafifliğine karşın, ABD askeri sınıfı MIL-STD-810H standardına uyan çok sayıda testten ve birebir vakitte bir dizi kuvvetli şirket içi ASUS dayanıklılık testinden geçen ExpertBook B9 OLED’in sağlamlığı da tescilli. Birebir vakitte Intel Evo™ onaylı olan B9 OLED, harikulâde performans, verimlilik ve bağlanabilirlik sağlayarak tek bir şarjla 11 saate kadar kullanım sağlıyor.

ASUS ExpertBook B9 OLED, kapalı ve özel dataların dışarı sızmamasını sağlayan sağlam ve çok katmanlı güvenlik özellikleriyle donatıldı. Aygıt, üstün işletme müdafaası için Intel vPro platformu dayanağını içeriyor. Data müdafaası sağlayan vPro platformu, uzaktan yönetilen otomatik sorun giderme ve gelişmiş sanallaştırma sağlayarak şirketlerin idare maliyetlerini de düşürüyor. ExpertBook B9 OLED, ayrıyeten entegre parmak izi sensörü ve yüzle oturum açmak için ASUS Adaptive Lock teknolojisiyle desteklenen kızılötesi (IR) kamera ile en âlâ biyometrik muhafazaya sahip. Aygıt, isteğe bağlı TPM 2.0 yongası tarafından desteklenen berbat hedefli yazılımlara ve karmaşık siber ataklara karşı donanım seviyesinde muhafaza da sunuyor. İş güvenliğini ve kapalılığı en üst seviyeye çıkaran yeni B9 OLED, fizikî bir web kamerası kalkanı sayesinde anında saklılığı mümkün kılıyor.

Günümüzün çevik işletmelerine yanıt veren ASUS ExpertBook B9 OLED, 13. Jenerasyon Intel Core i7 vPro işlemci ve 64 GB süratli, verimli LPDDR5x bellek ile öne çıkıyor. Gelişmiş göz muhafazası için canlı renkler ve düşük mavi ışık emisyonlarının yanı sıra sürükleyici görsel tecrübeler için %90 ekran-gövde oranı sağlayan OLED ekranı, 16:10 en uzunluk oranıyla üretkenliği üst düzeye çıkarıyor. Dokunmatik yüzeyde ise %26,8 daha genişletilerek daha rahat gezinme için ekstra alan sağladı. Windows 11 Pro’nun sezgisel gücünü benimseyen ExpertBook B9 OLED, evvelki kuşaklarla karşılaştırıldığında, dizüstü bilgisayarın çift fanlı, akıllı soğutma sistemi aygıtın sıcaklığını %27’ye kadar, gürültüyü ise %32’ye kadar düşürüyor ve güç tüketimini azaltıyor.

ExpertBook B9 OLED ayrıyeten, kristal netliğinde irtibat sağlamak için kullandığı yapay zeka takviyeli iki taraflı gürültü tedbire teknolojisi ile görüntü konferansları hızlandırıyor. Dizüstü bilgisayar ayrıyeten görsel netliğini en üst seviyeye çıkarmak, manzara parazitini azaltmak ve ortam ortamını tahlil etmek ve kullanıcının en uygun formda görünmesini sağlamak için ASUS AiSense web kamerasına sahip.

ASUS ExpertBook B9 OLED, çok çeşitli çağdaş ve eski aygıtlarla arayüz oluşturabilmesini sağlamak için, USB Power Delivery 3.0 takviyeli bir çift son teknoloji Thunderbolt™ 4 Type-C ilişki noktası ve ayrıyeten mevcut aygıtlarla uyumluluk için klasik bir USB 3.2 Type-A üzere çeşitli G/Ç irtibat noktaları da sunuyor. Thunderbolt 4 irtibat noktalarıyla birlikte entegre bir HDMI 2.1 temas noktasıyla ExpertBook B9 OLED, üç adede kadar 4K harici ekranın temasını da destekliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir