"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. ASUS ExpertCenter PN42 Tanıtıldı

ASUS ExpertCenter PN42 Tanıtıldı

gazetehaberi gazetehaberi -
54 0

ASUS, Intel N100 yahut N200 işlemcilerle donatılan ExpertCenter PN42 küçük PC modelini duyurdu. Bu küçük PC, fansız tasarımı sayesinde gürültüyü azaltıyor ve tozun kasa içinde birikmesini önlüyor. Küçük ve orta uzunluk işletmeler için tasarlanan bu modelde yedi adede kadar USB ilişki noktası ve ek bir 2,5 Gbps LAN irtibat noktası yer alabiliyor.

Ayrıca DisplayPort 1.4, VGA, COM, HDMI veya DisplayPort 1.2 özellikli USB-C ile yapılandırılabilir bir giriş de sunuluyor. ExpertCenter PN42’nin entegre grafik işlemcisi tıpkı anda üç adet monitöre yahut iki adet 4K ekrana dayanak verebiliyor. Sürdürülebilir üretim teknikleriyle üretilen eserin kasası geri dönüştürülmüş plastikten yapılıyor.

ExpertCenter PN42 dayanıklılık ve güvenilirlik sunan sağlam bir yapıya sahip. Fansız tasarım sayesinde neredeyse büsbütün sessiz çalışan eser, kasanın içinde toz birikmesini de önlüyor. Böylelikle sessiz ortamlarda yahut endüstriyel alanlarda kullanıma ülkü hale geliyor. Fitilli kasa tasarımı soğutma performansını artırırken, özel bir soğutma bloğu da SSD ve WiFi modüllerini serin tutuyor.

Entegre Intel UHD Graphics grafik işlemcisine sahip olan ExpertCenter PN42 iki adet 4K ekranla süper manzaralar verebiliyor. DisplayPort ve HDMI irtibat noktalarının yanı sıra yapılandırılabilir girişle sunulan manzara seçenekleriyle birlikte bu küçük PC üç adede kadar standart monitöre takviye verebiliyor. Bu özellik, eseri perakende, kurumsal, sıhhat ve eğitim uygulamaları için ülkü hale getiriyor.

WiFi 6 modülü yüksek çözünürlüklü görüntülerin kesintisiz transferini sağlıyor ve kontağın kopma ihtimalini büyük oranda azaltıyor. ExpertCenter PN42’de ayrıyeten 6 GHz bandına dayanak veren WiFi 6E bulunuyor. Bu standart ağ performansını ve güvenilirliğini etkilemeden daha fazla aygıtın bağlanmasını sağlıyor. WiFi 6E müsaadesiz erişime ve hücumlara karşı daha yüksek güvenlik de sunuyor.

Yeni jenerasyon 2.5 GBASE-T ağ teknolojisi 2,5 Gbps sürate ulaşabiliyor. Bu da ExpertCenter PN42 kullanıcılarına meskende yahut ofiste son derece süratli bir internet performansı sağlıyor. Kullanıcılar ayrıyeten ekstra bir 2,5 Gbps Ethernet temas noktası ekleme seçeneğine de sahip.

ExpertCenter PN42’nin kasasının içine alet kullanmadan erişmek mümkün. Kullanıcılar bu sayede M.2 SSD’leri kolaylıkla değiştirebiliyor.

İki İstikametli Yapay Zeka Takviyeli Gürültü Engelleme özelliği art plan gürültüsünü engelleyerek kristal netliğinde irtibat kurma imkanı veriyor. ExpertCenter PN42; Microsoft Teams, Skype, Slack ve Zoom üzere tanınan irtibat platformlarını destekliyor. Bu uygulamalarda hem girişte hem de çıkışta gürültü engelleme teknolojisi kullanılarak çevrim içi toplantılar ve görüşmeler son derece net hale getiriliyor.

RGB güç düğmesi farklı renklerde yanarak sistem durumunu gösteriyor ve yanılgı gidermeyi kolaylaştırıyor. Sistem muvaffakiyetle açıldığında düğme beyaz ışıkla yanıyor. Mavi ışık, açılış sırasında bir sistem yanlışı yaşandığını gösteriyor. Camgöbeği ışık işlemcide kusur yaşandığını anlatıyor. Yeşil ışık bellek kusurunu, sarı ışık ekran yanlışını gösteriyor. Kırmızı ışık ise ön yükleme aygıtında bir sorun olduğunu belirtiyor.

ASUS eserleri ve hizmetleriyle etrafa olumlu tesir etmeye çalışıyor. ENERGY STAR sertifikalı ExpertCenter PN42’ın kasası tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor.

ASUS Control Center

ASUS Control Center, ASUS’un kurumsal eserleri için birinci sınıf IT idaresi ve denetim imkanı sunan yeni bir merkezi IT idare yazılımı. Bu yazılım sunucuları, iş istasyonlarını, dizüstü bilgisayarları, all-in-one bilgisayarları, ince istemcileri ve dijital tabelaları verimli ve tesirli bir formda izleyip yönetmek için tasarlandı.

ASUS farklı kesimlerdeki KOBİ’lere, kurumsal şirketlere ve data merkezlerine inançlı, uygun maliyetli ve kullanışlı tahliller sunuyor. ASUS Control Center yardımıyla kurumlar günümüzün çağdaş IT ortamlarının en güçlü taleplerini rahatça karşılamaya hazır hale geliyor. ASUS Corporate Stable Model (CSM) eserlerinden satın alan müşteriler ASUS Control Center yazılımının 60 ABD doları pahasındaki CSM sürümünü fiyatsız alabiliyor. ASUS CSM eserlerinde ayrıyeten, müşterilerin materyal tedarik açıklarından yahut mühleti uzatılmış tedarikten etkilenmemesini sağlayan bir yol haritası ve 36 aylık tedarik garantisi bulunuyor.

İşletim Sistemi Windows 11 Pro 64 bit, Windows 11 64 bit yahut işletim sistemsiz
CPU Intel N100 yahut N200 işlemci (TDP: 6 W)
Intel Celeron N4500 işlemci (TDP: 6 W)
Yonga seti Entegre
Grafik işlemci Entegre  Intel UHD Graphics
Bellek 1 x SO-DIMM, DDR4-3200 MHz bellek, 16 GB’a kadar – N100/N200
2 x SO-DIMM, DDR4-2933 MHz bellek, 16 GB x 2’ye kadar – N4500
Depolama 1 x M.2 2280 PCIe Gen3x4, 128 GB–2TB NVMe SSD desteği
Kablosuz Ağ Intel WiFi 6E, Bluetooth 5 (N100/ N200 sadece)
Intel WiFi 6, Bluetooth 5
LAN 2,5 Gbps LAN, 10/100/1000/2500 Mbps
Arayüz Ön Giriş Çıkışlar 1 x USB 3.2 Gen 2
1 x mikrofon
1 x Ses jakı (Hat girişi/ Mikrofon girişi/ Kulaklık çıkışı)
1 x IR
Arka giriş çıkışlar 2 x USB 3.2 Gen1 Type-A
3 x USB 2.0
1 x DisplayPort™ 1.4
1 x HDMI (4K @ 60 Hz’e kadar)
1 x 2.5 Gbps RJ45 LAN
1 x 2.5 Gbps RJ45 LAN (isteğe bağlı)
1 x Yapılandırılabilir giriş
(seçenekler: COM, VGA, DisplayPort™ 1.4, HDMI, USB Type-C DP 1.2 özellikli)
1 x DC-in
1 x Kensington kilit yuvası
1 x kilit halkası
TPM fTPM 2.0 yahut yerleşik TPM 2.0 modülü (tercihe bağlı)
Güç 19 Vdc, 3,42 A yahut 19,5 Vdc, 3,33 A  65,0 W Güç Adaptörü
Fiziksel Boyutlar 127,5 x 132 x 57,6 mm (0,97 litre kasa)
Ağırlık 0,82 kg (temel model)
Aksesuarlar
 • AC adaptör ve güç kablosu
 • Garanti kartı
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
 • ESA montaj modülü (tercihe bağlı)
 • Klavye ve fare (tercihe bağlı)
 • Vida paketi (Temel modeller için)
 • SDVD (İşletim sistemi olmayan modeller için)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir