"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Artık Xbox One İçin Oyun Üretilmeyecek

Artık Xbox One İçin Oyun Üretilmeyecek

gazetehaberi gazetehaberi -
39 0

Microsoft’un Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarının Kasım 2020’de birinci defa satışa sunulmasının üzerinden yaklaşık iki buçuk yıl geçti. O vakitten beri Microsoft, bu konsollar için birinci parti oyunlar yapmak üzere ZeniMax Studios ve bir dizi oyun geliştirme stüdyosu satın aldı.

Xbox Game Studios çatısı altındaki grupların sayısı şu anda 23’e ulaştı. Bunlardan kimilerinin ne üzerinde çalıştığını birkaç gün evvel Xbox Games Showcase etkinliğinde gördük. Lakin bunların hepsi Xbox Series S/X konsolları ve PC için yapılıyordu.

Xbox Game Studio lideri Matt Booty, Axios ile yaptığı bir sohbette Microsoft’un birinci parti oyun takımlarının şirketin eski Xbox One konsolunda mahallî olarak çalışacak rastgele bir oyun yapmadığını doğruladı. Booty, Microsoft’un piyasadaki mevcut oyun konsolları kuşağını tanımladığı “Gen 9’a geçtik” dedi.

Eğer bir Xbox One konsolunuz varsa, Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiniz ile Microsoft’un gelecekteki tüm birincil parti Xbox Series S/X oyunlarını oynayabileceksiniz. Zira bu oyunların hepsi Xbox Cloud Streaming üzerinden oynanabilecek. Booty röportajda “Desteği bu formda sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir