"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Artık Microsoft Teams’de Altyazılar Özelleştirilebilecek

Artık Microsoft Teams’de Altyazılar Özelleştirilebilecek

gazetehaberi gazetehaberi -
37 0

Microsoft 365 Insider takımı, son birkaç aydır Microsoft Teams çevrimiçi toplantı hizmeti için bir dizi yeni özelliği test ediyordu. Artık bu özelliklerden ikisi tüm Teams kullanıcıları için genel kullanıma sunuldu.

Resmi Microsoft Teams blogunda açıklandığı üzere, iki yeni özellikten biri toplantılarda altyazıları özelleştirme imkanı. Bu özellik Mayıs ayında Teams’in genel önizleme sürümüne eklenmişti.

Yazı tipi rengini ve boyutunu özelleştirmenize, görüntülenen satır sayısını arttırmanıza ve toplantılar penceresindeki altyazıların pozisyonunu değiştirmenize imkan tanıyan yeni bir Altyazı ayarları bölmesi eklemişlerdi.

Nisan ayında Teams’in genel önizleme sürümüne eklenen başka yeni özellik, toplantılarda küfür kullanımını denetim etmek için yeni bir geçiş butonuydu. Bu buton sayesinde küfür filtrelemesini açabiliyor ya da kapatabiliyordunuz.

Microsoft Teams kısmı, yakın gelecekte tüm kullanıcılara sunulacak olan genel önizleme sürümünde bir dizi yeni özellik daha sundu. Bunlar ortasında, işletmelerin direkt Teams toplantılarında müşterilerden ödeme almasına imkan tanıyan yeni bir ödeme sistemi de yer alıyor.

Ayrıca toplantılardaki grup üyelerinin notlar almasını sağlayan hatta bu notlar üzerinde birlikte çalışmasına imkan tanıyan bir not kısmı de test ediliyor. Son olarak, geçenlerde toplantılarda kullanılabilecek animasyonlu art planlar özelliği duyurulmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir