"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple, Vision Pro’nun İsmini Değiştirmek Zorunda Kalabilir

Apple, Vision Pro’nun İsmini Değiştirmek Zorunda Kalabilir

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

Apple’ın Vision Pro karma gerçeklik başlığı Çin’de kıymetli bir pürüzle karşılaşabilir. MyDrivers‘ın haberine nazaran, Huawei Çin’de “Vision Pro” ticari markasını aslında garanti altına almış durumda. Bu sebeple Apple’ın Vision Pro’nun ismini değiştirmek zorunda kalabileceği tabir ediliyor.

Huawei’nin markayı Çin’de akıllı TV’ler ve akıllı gözlükler üzere çeşitli eserler için etkin olarak kullandığı söz ediliyor. Apple, mevcut ticari marka sahipliği göz önüne alındığında, aygıtı Çin’de satmayı planlıyorsa başlığı için tıpkı ismi kullanma konusunda yardıma muhtaçlık duyabilir.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Yönetimi, Huawei’nin ticari markasını 28 Kasım 2021’den 27 Kasım 2031’e kadar geçerli olarak kaydettirdi. Bu ticari marka, başa takılan sanal gerçeklik eserleri de dahil olmak üzere, Apple’ın başlık planlarını direkt etkileyebilecek çok çeşitli aygıtları kapsıyor.

Bu isimle devam etmek için Apple’ın “Vision Pro” ticari marka haklarını elde etmek üzere Huawei ile görüşmesi gerekebilir ve potansiyel olarak iki şirket ortasında mali bir uzlaşmayla sonuçlanabilir.

Şu an prestijiyle, Apple bu ticari marka gayretiyle ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı. Şirket, bilhassa Çin’de başlık için alternatif bir isim aramak yahut ticari marka hakları için Huawei ile müzakerelere girmek üzere çeşitli seçenekleri araştırabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir