"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple Vision Pro Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple Vision Pro Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

gazetehaberi gazetehaberi -
43 0

Apple bugün birinci karma gerçeklik başlığı aygıtı Vision Pro’yu tanıttı. Şirket başlığı “Dijital içeriği fizikî dünyayla meselesiz bir halde harmanlayan ihtilal niteliğinde bir uzamsal bilgisayar” olarak tanımlıyor. Vision Pro, lamine edilmiş tek bir cam kesimine fizikî dünyayı dijital içerikle harmanlamak için gereken çok çeşitli kamera ve sensörler için bir lens misyonu gören optik bir yüzeye sahip.


Bu cam kullanıcının yüzü etrafında kıvrılan özel alüminyum alaşımlı bir çerçeveyle birleşiyor. Teknik özellik tarafındaysa iki mikro OLED ekranda 23 milyon piksel ile ultra yüksek çözünürlüklü bir ekran sistemi öne çıkıyor. Ayrıyeten başlıkla birlikte yeni bir uzamsal ses sistemi de geliyor. Her bir ses bölmesinin içindeki farklı ayrı güçlendirilmiş iki şoför, kullanıcının kendi baş ve kulak geometrisine nazaran şahsileştirilmiş uzamsal ses sunuyor.


Tüm bu yenilikler M2 çipinden güç alırken R1 çipi 12 kamera, beş sensör ve altı mikrofondan gelen girdileri işleyerek içeriğin gerçek vakitli olarak kullanıcının gözünün önünde beliriyormuş üzere hissetmesini sağlıyor. R1, yeni imajları ekranlara 12 milisaniye içinde yani göz kırpma mühletinden 8 kat daha süratli bir formda aktarıyor. Apple Vision Pro, fişe takılıyken tüm gün harici, yüksek performanslı piliyle ise iki saate kadar kullanım için tasarlandı. Son olarak aygıtın 3499 dolarlık bir satış fiyatı olduğunu ve önümüzdeki yıl satışa çıkacağını belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir