"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple Vision Pro, 3B Uzamsal Görüntüler ve Fotoğraflar Çekebiliyor

Apple Vision Pro, 3B Uzamsal Görüntüler ve Fotoğraflar Çekebiliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
34 0

Apple’ın WWDC 2023 aktifliği sırasında tanıttığı yeni Vision Pro karma gerçeklik başlığı, göz taramadan hareket izlemeye kadar her şey için bir dizi kamerayla donatılmış durumda. Ek olarak Vision Pro, 3B uzamsal fotoğraf ve görüntü çekmek için harici bir kameraya da sahip.

Vision Pro’daki 3B kamera, 3B fotoğraflar çekebiliyor ve başlıkta tekrar izlenebilen 3B görüntüler kaydedebiliyor. Apple, özelliğin kullanıcıların anılarını daha evvel hiç olmadığı üzere yine yaşamalarına müsaade vermek için tasarlandığını söylüyor. Natürel ki bir iPhone yahut öbür bir aygıttaki standart fotoğraflar da başlıkta görüntülenebilecek fakat varsayım edeceğiniz üzere 3B imgeler çok daha sürükleyici olacak.

Uzamsal görüntüler ve fotoğraflar, Apple’a nazaran kullanıcının “bir anı görmesini” sağlayan “inanılmaz derinliğe” sahip olacak biçimde tasarlanmış. Bunlar olağan bir fotoğraf üzere genişletilebilecek ve yakınlaştırılabilecek.

Başlığın üst kısmında, kullanıcıların uzamsal görüntüler yahut fotoğraflar çekmesini sağlamak için tasarlanmış bir düğme yer alıyor ve kayıt devam ederken, kulaklığın harici ekranı, etrafınızdaki şahısların görüntünün kaydedildiğini anlamasını sağlayan bir animasyonla yanıp sönecek. Yani kapalı bir çekim yapmak mümkün olmayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir