"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. AMD Bilgi Sürecin Geleceğini Şekillendirecek Yeni Eserlerini Tanıttı

AMD Bilgi Sürecin Geleceğini Şekillendirecek Yeni Eserlerini Tanıttı

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

AMD data merkezi ve yaygın yapay zekanın geleceğine yönelik özel bir sunum düzenledi. Firmanın bu hususlardaki vizyonu açıklandığı üzere bilgi sürecin geleceğini şekillendirecek eserler, strateji ve ekosistem ortaklarının sergilendiği bir dizi kıymetli duyuruya da imza atıldı.

Öne çıkan duyurular şu halde;

 • Modern Bilgi Merkezi:  AMD, bulut, genel emelli ve teknik bilgi sürecin çeşitli gereksinimlerini karşılayan yüksek performanslı CPU’lardan oluşan önder portföyünü genişletiyor.
  • 4. Kuşak EPYC CPU’lar tarafından desteklenen yeni Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) M7a örnekleriyle sunucu CPU’larında liderliğini sürdürdü.
  • Bulut tabanlı bilişim için 4. Jenerasyon AMD EPYC 97X4 işlemcisi (eski kod ismi “Bergamo”) tanıtıldı.
  • Teknik bilgi süreç için AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip 4. Jenerasyon AMD EPYC işlemcisi (eski kod ismi “Genoa-X”) tanıtıldı.
 • AMD Yapay Zeka Platformu – Yaygın Yapay Zeka Vizyonu: AMD, PyTorch ve Hugging Face ortaklarıyla birlikte yazılım ekosistemindeki ivmenin yanı sıra üretken yapay zeka için dünyanın en gelişmiş hızlandırıcısı olan AMD Instinct MI300X hızlandırıcısını tanıttı.
 • Ağ Bağlantısı: AMD, müşterilerine mevcut jenerasyon eserlere kıyasla daha yüksek performans ve güç verimliliği sunmayı amaçlayan “Giglio” kod isimli yeni jenerasyon DPU yol haritasının altını çizdi

Müşterileri için eşsiz bir portföye sahip olan AMD, bilgi sürecin geleceğini şekillendiren şirket olarak başkan pozisyonunu daha da sağlamlaştırdı. Bilgi merkezi için tercih edilen iş ortağı olarak kendini kanıtlayan AMD, artık de teknolojisini, uzmanlığını ve uygulamalarını geniş yapay zeka pazarına taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir