"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Algida’nın LGBT temalı dondurmasına yasak

Algida’nın LGBT temalı dondurmasına yasak

gazetehaberi gazetehaberi -
42 0

1930 yılında Yahudi asıllı Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers’ın birleşmesiyle oluşan Unilever firmasının markası olan Algida dondurma yine LGBT temasını öne çıkardı.

Cinsiyetsizleştirme politikasını her sene yürüten Algida bu kez dış ambalajda LGBT temasını kullanarak marketlere ve alışveriş platformlarına dağıttı. Algida markası her yaz yeni bir algı ile LGBT’nin aile birliğini bozan ve cinsiyeti ortadan kaldıran korkunç politikasına destek veriyor.

TÜRKİYE LGBT TEMALI DONDURMAYI SINIRLARDAN GEÇİRMEDİ!

Uzmanların harekete geçtiği ve marketlerden hızla kaldırılması konusunda uyarılarıyla beraber Çin ve Rusya gibi ülkeler harekete geçti. Algida’nın LGBT bayraklı dondurmasının satışını durdurdu.

Ardından Katar da yasaklanan Algida dondurmaları için ise Türkiye ülkeye girişini bile istemedi. Satışı konusunda kesin kararlar alan Türkiye ürünün diğer dondurmalarının satışını da azalttı.

Sosyal medyada ise Algida’ya tepkiler yağdı. Vatandaşlar hesaplarında çocukların kolaylıkla ulaştığı bu tarz ürünlerin satışlarının normalleştirilmesinin acilen durdurulması gerektiğini belirtti. Daha öncede H&M giyim markası LGBT temalı ürünler satışa sunmuştu.

Kaynak: ulusal.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir