"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. AGON by AOC, 40 İnç Boyutlu 144 Hz Oyuncu Monitörünü Duyurdu

AGON by AOC, 40 İnç Boyutlu 144 Hz Oyuncu Monitörünü Duyurdu

gazetehaberi gazetehaberi -
48 0

AGON by AOC, AGON AG405UXC modelini piyasaya sürdü. 40 inçlik (100 cm) bu düz, ultra geniş (21:9) oyun monitörü, 3440×1440 çözünürlüğe ve 144 Hz yenileme oranına sahip IPS paneli ile hem oyunculara hem cümbüş maksatlı kullananlara hitap ediyor.

AG405UXC, kullanıcıyı oyunun aksiyonuna çekip sarmalayan, geniş bir gaming ortamı sunuyor. 3440×1440 UWQHD çözünürlük ile, AG405UXC detaylı ve keskin bir imaj vadediyor. 144 Hz yenileme oranı ve 1 ms MPRT reaksiyon mühleti ise akıcı ve hassas tecrübe ortaya koyuyor.

AG405UXC modelinin 21:9 formatı, bilhassa de strateji, simülasyon ve rol yapma oyunlarıyla ilgilenen oyuncular için, besbelli bir avantaj sunmakta. Bu tipler sıklıkla karmaşık arayüzleri ve detaylı ortamlar barındırır ve ek ekran alanı da oyuncuların oyun dünyalarında daha geniş bir görüşe sahip olmalarını sağlar. Ayrıyeten oyuncular, ekranı çok kalabalıklaştırmadan çok sayıda menüye de eş vakitli olarak erişebilirler. Ultra geniş formatı da yarış ve uçuş simülasyonu oyunlarında oyun tecrübesini güçlendirerek insanın doğal görüş alanını daha yakından ve daha geniş sunar.

AG405UXC ayrıyeten AOC’nin sezgisel G-Menu yazılımını da destekleyerek ortalarında renk, overdrive ve Gölge Denetimi, Düşük Mavi Modu, Dial Point ve Kare Sayacı üzere oyuna has özelliklerin de bulunduğu monitör ayarlarının kolay kolay özelleştirilmesini sağlar. Üstelik bu monitör, düşük girdi gecikmesi ayarları ile süratli ve cevap verebilir oynanabilirliği garanti eder ve yırtılmasız ve tutukluk içermeyen bir gaming tecrübesi için Adaptive-Sync takviyesi de sunuyor.

Monitör, uzun süren oyun seanslarında konfor sağlayacak formda eğme, sağa sola dönme ve 150 mm’lik yükseklik ayarına sahip çok taraflı bir ayak ile geliyor. Öbür ek özellikler ortasında 90 W güç teminli bir USB-C port, kullanışlı etraf ünite ilişkisi için bir USB hub ve güçlü bir ses tecrübesi için dahili hoparlörler bulunuyor.

AG405UXC modeli, Haziran 2023’ten itibaren KDV dahil 799 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından satışa sunulacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir