"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Acer, Yeni Özelliklerle Güncellediği Iconia Tab Serisini Duyurdu

Acer, Yeni Özelliklerle Güncellediği Iconia Tab Serisini Duyurdu

gazetehaberi gazetehaberi -
52 0

Acer, yaptığı açıklamayla Iconia Tab tablet serisinin en yeni eserlerini olan Acer Iconia Tab P10 ve Acer Iconia Tab M10’u duyurdu. Büyük ekranları ile öne çıkan her iki aygıt da cümbüş odaklı olarak tasarlandı. Aile ve öğrenciler hedeflenerek geliştirilen bu uygun fiyatlı Android 12 tabletler, tüm aile üyelerinin görüntüler izlemesine, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmesine ve oyun oynamasına imkan sağlayan bir dizi bilhassa geliyor.

MediaTek Kompanio 500 Octa-Core işlemciler tarafından desteklenen tablet, 6 GB’a kadar bellek, 128 GB eMMC flaş depolama ve bir MicroSD yuvasına sahip.

Alüminyum alaşım tasarımı, 6.000 mAh pili ve şarj için bir USB Type-C portuna sahip olan her iki tablet de tek bir şarjla 10,5 saatlik görüntü oynatma mühleti sunuyor ve bu sayede taşınabilir kullanımda üretkenlik sunuyor. Sıkıntısız ve emniyetli irtibat için çift bantlı Wi-Fi özelliğine sahip olan tabletler, çift hoparlör ve 5MP ön kamera ile görüntü görüşmelerde kusursuz netlik sağlıyor. 8MP’lik Otomatik Odaklama özelliğine sahip art kamera tıpkı vakitte yüksek çözünürlüklü fotoğrafların süratlice çekilmesine imkan verirken, In-Cell Touch Panel (iTP) teknolojisi optik performansı artırırken ekran kalınlığını da azaltıyor.


Acer Iconia Tab P10

Acer Iconia Tab P10 performans tableti, geniş 10,4 inçlik IPS WUXGA 2K (2000 X 1200) çözünürlüklü bir ekran ve dar çerçeve tasarımı ile geliyor. Tablet, yüzde 76’lık ekran gövde oranı ile keyifli bir sinema izleme tecrübesi sunuyor. Alüminyum alaşımlı tasarımı sayesinde ince ve hafif olan tablet, 7,8 mm inceliğinde ve yalnızca 440 gram ağırlığındadır. Google Kids Space, öğrenmeyi eğlenceli hale getirirken, çocuklara eğlenceli ve ilgi cazibeli içeriklerle dolu inançlı bir keşif alanı sunuyor. İnce ve hafif tasarımı ile uzun pil ömrü tableti hem meskende cümbüş için hem de iş temelli misyonlar için tableti taşınabilir iken kullanmanıza imkan veriyor.

Sadece 8,6 mm inceliğinde ve 430 gram tartısında olan Acer Iconia Tab M10, cümbüş ve eğitim ortasında kusursuz bir istikrar sunuyor. 10,1 inçlik IPS WUXGA 1920 x 1200 çözünürlüklü bir ekrana ve dar çerçeve dizayna sahip olan tabletin, ekran gövde oranı yüzde 76’dır. Tablet, uzun pil ömrü ve tamamı metal ince ve hafif dizaynıyla konutta yahut okulda kullanmak için ülkü olması ile öne çıkıyor. Tablet, Google Kids Space ve Google Entertainment Space’in ön yüklü gelmesiyle, ailelerin tüm cümbüş muhtaçlıklarını destekliyor. Google Entertainment Space, yüklü olan tüm medya uygulamaları için tek bir portal olarak hizmet verirken, favori sinemalar, diziler, görüntüler, oyunlar, kitaplar, podcast’ler ve müzikler için şahsileştirilmiş bir ana sayfa sunuyor. Bu dört sekme – İzle, Oyunlar, Oku ve Dinle – aracılığıyla aileler, tableti şahsî içeriklerine erişebilen her aile üyesiyle paylaşabiliyorlar.

Tablet, darbelere ve çarpmalara karşı muhafaza için, şeffaf yüksek kaliteli TPU gereçten yapılmış bir hami kılıf ile geliyor. Bu kılıf sayesinde Iconia tabletin tasarımı daha ilgi alımlı hale gelirken, köşeler de kollayıcı tamponlarla desteklenerek aygıta daha güzel muhafaza sağlıyor.

Acer Iconia Tab M10 tablet, EMEA bölgesinde 179 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Acer Iconia Tab P10 tablet ise EMEA bölgesinde 229 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir