güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler

43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul Aktiflikleri ile kesime katma paha sunmaya hazırlanıyor

Oluşturduğu dolaylı ve direkt iş hacmi ve istihdam ile yüksek döviz girdisi sağlayan yapı kesimi, yerli ve yabancı tüm paydaşları ile bölgenin en güçlü iş birliği platformu Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul Fuarı’na hazırlanıyor. 6 – 9 Nisan tarihleri aralığında TÜYAP’ta hibrit yaklaşımlar ile kapılarını açacak olan 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sunacağı yeni iş birliği ve ticaret fırsatlarının yanı sıra gerçekleştireceği etkinliklerle de kesime yol göstermeye devam edecek. Tüm sağlık tedbirlerinin Hyve Safe & Secure Standartları çerçevesinde alındığı fuar ortamının yanı sıra, canlı yayınlar ve Hyve Connect uygulaması sayesinde uzaktan iştirak da mümkün olacak.

Etkinlikler ile Yapı Bölümü 2021 ve Sonrası İçin Rotasını Belirleyecek

Hibrit yaklaşım sayesinde hangi münasebet ile olursa olsun Fuara katılamayacak alıcı ve ziyaretçilere bir telefon ya da bir bilgisayar uzaklığında olacaklarını belirten Turkeybuild Istanbul Fuar Yöneticisi Banu Keskin, fuarların mahallî iktisatların kalkınması açısından ehemmiyetini hatırlattı. Keskin, fuarlardaki etkinliklere katılan fikir liderlerinin birikimleriyle, bilhassa bu türlü periyotlarda yol göstermeleri ve yeni fırsatlar sunmalarının çok değerli olduğunu vurguladı. Tüm paydaşlar ve bölüm uzmanları ile birlikte gereç, inşaat ve mimari alanındaki yeni hususlar, yenilikler ve teknolojiler hakkında bölümün gereksinim duyduğu tüm şimdiki bilgilerin tek bir çatı altında Yapı Arena Aktiflik Programı yer alacağını belirtirken, Yapı Sahnesi Konferansları, Yapı Tech Garage Teşebbüsçüler Alanı, Yapı Masterclass Mimari Ustalık Sınıfları ve Altın Mıknatıs Stant Tasarım Mükafatları’yle zenginleşeceğinin altını çizdi.

Her yıl olduğu üzere bu yılın açılışında da iki farklı Liderler Forumu ile aktifliklerin açılışını gerçekleştireceklerini belirten Keskin, şöyle devam etti:

“Her periyot olduğu üzere bilhassa içinden geçtiğimiz devirde iktisadın canlılığını muhafazası, iş birliklerin sürdürülebilirliği için fuarlar tüm ekonomiler için kritik muvaffakiyet faktörü. Bu durumu desteklemek ismine hayli verimli ve yol gösterici bir aktiflik programı da hazırladık. Bölümün başkanlarının deneyimleriyle yeni fırsatları, kesimin gittiği tarafı anlatırken, girişimcilerimiz ise yapı dalının geleceğine dair yeni iş modellerini, eserlerini ve fikirlerini bizlere sunacak. Bu açıdan Yapı Tech Garage alanının kıymetine dikkat çekmek isterim. Dalın girişimcilerle bir ortaya gelerek daha yenilikçi, tahlil odaklı ve verimli sonuçlar elde edebilmesi, Türkiye’nin yapı alanındaki güçlü kaslarının daha da güçlenmesi ve Yapı 4.0 uygulamalarının yaygınlaştırılması ismine kıymetli.”

Fikir Başkanları İhracatı ve Yeni Fırsatları Liderler Forumunda Kıymetlendiriyor

Fuarın birinci günü 6 Nisan’da saat 13:30’da gerçekleştirilecek Liderler Forumu’nda ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel moderatörlüğünde; Türkiye İMSAD İdare Şurası Lider Yardımcısı Çetin Tecdelioğlu, ÇEDBİK İdare Heyeti Lideri Ebru Ünver Karaer, GYODER İdare Konseyi Lideri Mehmet Kalyoncu ve Zelzele İzolasyon Derneği Lideri Mehmet Emre Özcanlı, yapı ihracatı ve sürdürülebilir yenilik fırsatlarını paylaşacak. Bölümün kanaat başkanları, 2021 ve sonrası için Türkiye yapı kesiminin hangi fırsatları değerlendirebileceğine dair öngörülerini aktaracak.

Birinci günün 15:00-16:00 ortasında düzenlenecek son etkinliğinde sağlıklı yapılaşma için kilit roldeki su idaresinin nasıl yapılması gerektiği, GF Hakan Plastik sponsorluğunda ve Yapı Medya Bağlantı iş birliği ile, “Sağlıklı Yapılaşmanın Anahtarı: Suyu Tasarlamak ve Yönetmek” oturumunda ayrıntılandırılacak. Mevzu; Yapı Medya Bağlantı İçerik ve Aktiflik Yöneticisi Ezgi Tezcan’ın moderatörlüğünde; GF Hakan Plastik Eser ve Pazarlama Yöneticisi Hüseyin Ünlüyol, İSKİ Strateji Geliştirme Dairesi Lideri Prof. Dr. Tuğba Ölmez Hancı ve Akım Mühendislik Kurucusu Süleyman Akım tarafından pahalandırılacak.

İkinci Gün Aktiflikleri

Fuarın ikinci günü 7 Nisan günü saat 11:00’de Nobon iş birliği ile gerçekleştirilecek “Yapı Masterclass Buluşma,Tanışma ve Fuar Özel Tipi – İklim, Etraf ve Dijital Üretim” aktifliğine kayıt yaptıran ziyaretçiler, moderatör eşliğinde, Fuar Alanı içindeki iştirakçi firmalar ile bir ortaya gelecek. Gün bazında toplam 6 standa ziyaret fırsatı sunacak aktiflik, konuk mimarların iştirakiyle farklı tematik sohbetlere de imkân verecek. Ziyaretçiler, aktifliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle direkt ilişki kurma fırsatını da bulabilecek. Bu aktiflik 15 iştirakçi ile sonlandırılacak.

Yapı Masterclass – Mimari Ustalık Sınıfları tematik stant ziyaretleri sonrasında sınıf iştirakçilerimiz ve konuklarımızla iklim krizinin tesirleri her geçen gün daha görünür olurken, etraf ve mimarlık bağını ve yeni jenerasyon tasarlama ve üretim pratikleri konuşulacak. NOBON Kurucusu Dr. Hasan Cenk Dereli’nin yöneteceği oturuma PIN Mimarlık Kurucu Ortağı Salih Küçüktuna, Yüksek İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ve degostudio Kurucu Ortağı Volkan Taşkın katılacak.Saat 13:30-14:30 ortasında Değişim Mimarı İnovatif İdare Danışmanlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek günün ikinci aktifliği “Yapı Dalında Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı: Çevik Dönüşüm”, çevik dönüşüm ile yeni jenerasyon idare yaklaşımlarını işletme gereksinimlerine uyarlayarak işletmedeki potansiyeli ortaya çıkarmak ve hayata geçirmek için yapı bölümünde bir örnek teşkil edecek. Değişim Mimarı Kurucusu, İnovatif İdare Danışmanlığı Çevik Dönüşüm Koçu ve İşletme Mentoru Demet Demirer moderatörlüğünde düzenlenecek oturumda, Sigma Mühendislik Tasarım Departman Yöneticisi İlhan Ergüney, SOCAR Türkiye İnşaat Proje Baş Mühendisi Kadir Tolga Erpınar ve MAA Melike Altınışık Mimarlık Kurucusu ve Y. Mimar Melike Altınışık kelam alacak.

Günün son aktifliği ise “Altın Mıknatıs Stant Tasarım Ödülleri”Ödül Merasimi olacak. Rekabetin ağır biçimde yaşandığı en verimli pazarlama ve pazarı öğrenme aktifliği olan fuarlarda, eser ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlanmasında fiziki olarak farklılaşmayı sağlayan ve görünürlüğü güçlendiren stant dizaynları ziyaretçilere büyük tesir bırakmak için fırsat aracı haline dönüşürken, bu fırsatı en uygun formda kıymetlendiren firmalar Altın Mıknatıs Ödülü’nü kazanacak. Birinci Yapı Fuarı’ndan bugüne düzenlenen ödül merasiminin yanı sıra TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube İdare Konseyi Üyesi Elif Ersoy, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube İdare Konseyi Lideri Esin Köymen, TMMOB İç Mimarlar Odası İstanbul Şube Lideri Gül Merve Yılmazer, Renda Helin Design Kurucusu Yüksek İç Mimar Renda Helin Çilalioğlu Çizer ve Grafik Dizayncılar Meslek Kuruluşu (GMK) Genel Sekreteri, Pep Creative Design Studio Kurucusu Zeynep Tonguç merasim kapsamında deneyimlerini aktaracaklar.

Üçüncü Gün Aktiflikleri

8 Nisan tarihinde günün birinci aktifliği 11:00-11:30 saatleri ortasında “Yapı Masterclass” aktifliğinin ikincisi “Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar” temasıyla Nobon kurucusu Dr. Hasan Cenk Dereli eşliğinde, Deniz Aslan, Nergiz Arifoğlu ve Samim Magriso eşliğinde hayata geçecek. Gün uzunluğu sürecek stant ziyaretleri sonrasında, 16:30-17:30 saatleri aralığında bu kere konuk iştirakçiler, stant ziyaretlerinin akabinde peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine konuşacak. Açık alanlarda bulunmanın ve aralı buluşmaların ne kadar kıymetli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve materyal takviyesi ile nasıl kurgulanabileceği tartışılacak.

Liderler Forumunun ikinci ayağı ise “Fikir Liderleri İnovatif Üretim ve Yatırım Modellerini Tartışıyor” başlığıyla gerçekleşecek. Bilişim Vadisi Tasarım Kümelenme Merkezi Yöneticisi Pınar Sipahi moderatörlüğünde; İzmir Hür Mimarlar Derneği (İzmirSMD) Lideri Hüseyin Egeli, Gayrimenkul ve İnşaat Birliği Platformu (GİİP) Gen. Skr. Mehmet Ali Kandemir, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) İstikamet. Kr. Üyesi Mehmet Ersül, Türk Özgür Mimarlar Derneği (TürkSMD) Lideri Başkan Kaya ve Urban Land Institute Türkiye (ULI Türkiye) Lideri Zafer Baysal deneyimlerini ve öngörülerini aktaracak.

Yapı Fuarı, Son Gününde Yapı Tech Garage Maraton Sunumlarına Mesken Sahipliği Yapacak

Girişimcilerin kesimle daha sık bir ortaya gelmeleri yaklaşımından hareketle Değişim Mimarı İnovatif İdare Danışmanlığı iş birliğiyle ortaya çıkan ve 4 gün boyunca bölüme damga vuran girişimcileri ağırlayacak olan Yapı Tech Garage alanının tekno-girişimleri; fuarın son gününde gerçekleştirilecek Yapı Tech Garage Maraton Sunumları ile yeni iş ve eser modelleri hakkında kesim paydaşlarını bilgilendirecekler.

Alanda; sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yapı bilgi modellemesi, ileri dönüşüm, yapay zeka, şantiye idare araçları, yapı taşınabilir uygulamaları, 3B üretim, online pazaryeri, bulut yazılım ve objelerin interneti üzere hususlarda teşebbüsler, tasarım kademesinden bina teslim etabına kadar mimarlara, mühendislere, proje yöneticilerine, üreticilere, yüklenicilere, geliştiricilere, pazarlamacılara ve kullanıcılara farklı imkanlar sunduğu teknolojileri tanıtacaklar.

9 Nisan 12:00-14:00 aralığında, Hyve Group Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departmanı Yöneticisi Zeynep Gülşen ve Değişim Mimarı İnovatif İdare Danışmanlığı Kurucusu Demet Demirer tarafından modere edilecek oturumda, Ottan Studio Kurucusu Ayşe Yılmaz, Planticket Kurucu Ortağı Bora Yiğit Şentürk, Elta VR Kurucu Ortağı Eli Levi, BIMCrone Kurucu Ortağı Nesrin Akın Öztabak, BIMMade Kurucusu & Genel Müdürü Serdar Birden, iyiMakina Kurucusu Sinan Zabunoğlu, İç Mimar, Funsef Kurucu Ortağı Şule Erkınay ve Optio Kurucu Ortağı Ufuk Baydilek çalışmalarını tanıtacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsored links: hacklink, hacklink satın al, gaziantep escort, hacklink al
hacklink , Gaziantep escort, Mecidiyeköy Escort Bayan, betgram, elitbahis, modabet, yangın merdivenleri, alanya escort, Betorder, test31,