"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. 1Password’e Geçiş Anahtarı Takviyesi Geliyor

1Password’e Geçiş Anahtarı Takviyesi Geliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
34 0

1Password’ün daha evvel duyurduğu geçiş anahtarı özelliği bugünden itibaren kullanıcılara sunuluyor. Geçiş anahtarı, şifrelerden kurtulmak için önerilen ve vakit geçtikçe kullanımı artmaya başlayan bir tahlil. Teknoloji, kimliğinizi doğrulamak için aygıtınızın biyometrik sensörlerini (parmak izi ya da yüz tanıma) kullanıyor. Bu, telefonun yahut rastgele bir aygıtın kilidini açmak için biyometri kullanmaktan çok farklı değil.

Özelliğin gelişini bir basın açıklamasıyla duyuran 1Password, bugünden itibaren parola yöneticisi aracılığıyla geçiş anahtarı girişleri ekleyebileceğinizi söylüyor. Örneğin, Google hesabınız için bir parola oluşturduğunuzda, 1Password bunu algılayacak ve 1Password hesabınıza ekleyecektir. Daha sonra Google hesabınızda oturum açmanız gerektiğinde, 1Password otomatik olarak oturumunuzu açacaktır. Yani parmaklarınız ıslak olmadığı ya da yüzünüz gizlenmediği sürece şifreye gereksiniminiz olmayacak.

Şirket, dayanağın macOS’ta Safari’nin yanı sıra macOS, Windows, Linux’ta ve Chrome, Firefox, Edge ve Brave için beta uzantılarla başlayacağını söylüyor. Ayrıyeten Mac, iOS, Windows, Android ve Linux için 1Password’de şifreleri görüntüleyebilecek, düzenleyebilecek, taşıyabilecek, paylaşabilecek ve silebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir