"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. 15 İnç MacBook Air Tanıtıldı! İşte Özellikleri

15 İnç MacBook Air Tanıtıldı! İşte Özellikleri

gazetehaberi gazetehaberi -
58 0

Apple tarafından WWDC 2023 geliştirici aktifliği sırasında 15 İnç MacBook Air dizüstü bilgisayar modeli duyuruldu. Pekala, 15 İnç MacBook Air özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple’ın “dünyanın en güzel 15 inç dizüstüsü” olarak lanse ettiği model yalnızca 11.5 mm kalınlığında ve 1.49 kg yükünde. Bu manada eserin en ince 15 inç dizüstü olduğunun alı çiziliyor. Magsafe şarj, çift Thunderbolt irtibat noktaları ve kulaklık girişi bulunan eser gece yarısı ve yıldız ışığı da dahil dört farklı renk seçeneğine sahip.

15.3 inç ekranın 5 mm çerçeve ve 500 nit parlaklık sunduğuna da dikkat çekiliyor. Üç mikrofonlu dizilim ve woofer’lar ile uzamsal ses dahil altı hoparlör başka ayrıntılardan.

Yeni M2 yonga setinden güç alan dizüstünün Intel tabanlı MacBook Air ile kıyaslandığında 12 kat daha süratli olduğu ve 18 saat batarya mühleti sunduğu söz ediliyor. MacBook Air, Apple’a nazaran en tanınan 15 inç dizüstü bilgisayardan 2 kat daha süratli. Ayrıyeten 2 kat daha yüksek çözünürlük sunuyor, %25 daha parlak ekrana sahip ve %50 daha fazla pil ömrüyle gelecek. Ek olarak fansız tasarım sunulduğu paylaşılıyor.

15 İnç MacBook Air Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gelecek hafta satışa sunulacağı tabir edilen 15 İnç MacBook Air’ın fiyatı 1.299 dolardan başlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir