"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. 14. Kuşak Meteor Lake Taşınabilir CPU Performans Testinde

14. Kuşak Meteor Lake Taşınabilir CPU Performans Testinde

gazetehaberi gazetehaberi -
46 0

Yılın ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde yeni Intel platformlarıyla ilgili sızıntılar artmaya başladı. Şirket esasen Computex sırasında zeka tahlilleriyle desteklenen Meteor Lake işlemcilerini göstermişti.

MSI ise Computex standında yeni jenerasyon işlemciye sahip bir dizüstü bilgisayar sergiliyor. Görünüşe nazaran dizüstü bilgisayar gözetimsiz bir halde dururken birtakım bireyler yazılımlar yükleyip testler gerçekleştirmiş.

MSI Prestige 16 EVO/Studio dizüstü bilgisayar, 6 performans çekirdeği ve ikisi SoC üzerinde yer alan 10 verimlilik çekirdeğine sahip bir Meteor Lake taşınabilir işlemci barındırıyor. Lakin bunun bir mühendislik örneği olduğunu belirtelim.

İsmi tam olarak bilinmeyen CPU, çok çekirdekli Cinebench R23 testinde 4261 puan aldı. 4261 puanlık skor azamî 640 MHz (tüm çekirdek) civarında çalışan saatlerle %21 üzere hayli düşük bir CPU kullanımıyla elde edildi. Computex’e katılanlar tek çekirdek performans testi yapamadı zira MSI yetkilileri bilgisayarda çeşitli yazılımlar kullanıldığını fark etti.

Özetlemek gerekirse, düşük süratlerde çalışan mühendislik örneği işlemci tüm şartlara karşın güzel bir performans gösteriyor. Bu haliyle bile birkaç evvelki kuşak Intel taşınabilir CPU’lar ile emsal sonuçlar veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir