"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. 14. Kuşak İşlemcili Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

14. Kuşak İşlemcili Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
44 0

Computex 2023 ile birlikte yaklaşan donanımlara ilişkin daha fazla bilgi edinme fırsatı buluyoruz. MSI, birkaç ay içinde duyurulması beklenen 14. Kuşak Meteor Lake işlemcilerle güç bulan yeni dizüstü bilgisayarını görücüye çıkardı.

Prestige 16, 22 iş parçacığına sahip gizemli bir Intel Core i7 işlemciyle geliyor. Bildiğiniz üzere sadece performans çekirdekleri (P-Core) Hyper-Threading özelliğine sahip. Yani muhtemelen 16 çekirdek ve 22 izlek barındıran bir taşınabilir CPU’ya bakıyoruz. Buna ek olarak, Aygıt Yöneticisi çipin Meteor Lake’in karakteristik bir özelliği olan Movidius VPU’ya sahip olduğunu doğruluyor. 16 çekirdekli işlemci 3,1 GHz suratına çıkabiliyor, lakin mühendislik örneği bir yonga kullanıldığından ötürü sonuncu özellikler tam olarak bilinmiyor.

Yakında piyasaya çıkacak olan dizüstü bilgisayar 1,5 kilogram yükünde ve magnezyum-alüminyum alaşımlı bir kasanın içine inşa edilmiş. Prestige 16, 2560×1600 çözünürlük sunan 16 inçlik panel ile imaj sağlıyor. Panelin teknik özellikleri evvelki versiyonla birebir. IPS panel, görüntü ve fotoğraf profesyonelleri için kıymetli bir ayrıntı olan %100 DCI-P3 renk alanı sertifikasına sahip.

MSI, Meteor Lake işlemcili dizüstü bilgisayarın 24 saate kadar pil ömrü sunabildiğini söylüyor. Eser 140W’a kadar şarj için UUSB PD Revizyon 3.1 takviyesiyle geliyor. İrtibat kısmına geçince, bir HDMI temas noktası, iki USB Tip-C temas noktası ve bir USB Type-A irtibat noktası yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir